KARBOKSYTERAPIA

Karboksyterapia, czyli terapia dwutlenkiem węgla, polega na podskórnym podawaniu gazu medycznego CO2. Zabieg jest przeznaczony dla osób mających problemy z: cellulitem, zmarszczkami, redukcją tkanki tłuszczowej, cieniami pod oczami, rozstępami, bliznami.

Obszary ciała dla zabiegu karboksyterapii Obszary ciała dla zabiegu karboksyterapii Obszary ciała dla zabiegu karboksyterapii Obszary ciała dla zabiegu karboksyterapii

Jest całkowicie bezpieczny, bez skutków ubocznych, a zarazem gwarantujący bardzo dobre efekty.

Miejsca wykonywania zabiegu:

– Skóra pod oczami i kurze łapki (redukcja cieni pod oczami, wałeczków pod dolną powieką z tkanką tłuszczową; redukcja zmarszczek);
– Owłosiona skóra głowy (wzmocnienie cebulek włosów i zapobieganie ich wypadaniu);
– Podbródek (redukcja złogów tłuszczowych i pobudzenie syntezy kolagenu);
– Blizny i rozstępy (regeneracja tkanek i redukcja widoczności wad);
– Brzuch, pośladki, uda, kolana, łydki (redukcja miejscowych złogów tłuszczu oraz cellulitu).

Czy wiesz, że u osób w wieku 30 lat dotlenienie skóry spada o 25%, a po 40 roku życia spadek zwiększa się o 50%. Regeneracja komórek przy zmniejszonym dotlenieniu jest upośledzona.

Terapia dwutlenkiem węgla przeżywa rozkwit w medycynie estetycznej i kosmetologii. Spektakularne rezultaty po serii zabiegów powodują stale rosnącą popularność karboksyterapii.

Badania dowodzą, że karboksyterapia poprawia elastyczność skóry, cyrkulację krwi w tkankach, stymuluje produkcję kolagenu, redukuje zmarszczki mimiczne oraz pomaga zmniejszyć lokalne depozyty tłuszczu. Zabieg ma działanie przeciwobrzękowe i przeciwzapalne.

Działanie dwutlenku węgla

Dwutlenek węgla naturalnie występuje w organizmie, jako efekt metabolizmu komórkowego. Po zdeponowaniu gazu w tkance, pierwszym efektem jest rozszerzenie naczyń krwionośnych i zwiększenie przepływu krwi. Kiedy krwinki czerwone są wystawione na wysokie stężenie CO2, hemoglobina zaczyna uwalniać atomy tlenu, które łączą się z dwutlenkiem węgla. CO2 jest rozkładany na kationy wodoru oraz jony węglowodorowe. PH w tkance zmienia się na kwaśne, a obszar zabiegu i otaczające go mięśnie są bogato dotlenione. CO2 stymuluje skórę do produkcji kolagenu.

Główne obszary zastosowania zabiegu

Zabieg CO2 jest zabiegiem bardzo bezpiecznym. Najczęściej stosowany jest w obszarach nagromadzenia tkanki tłuszczowej i cellulitu. Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na iniekcje CO2. Wprowadzony gaz częściowo zmienia się w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Zwiększone ukrwienie prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego obszaru  zabiegowego, poprawia metabolizm i wydalanie uwolnionego tłuszczu.

CELLULIT I LOKALNE DEPOZYTY TKANKI TŁUSZCZOWEJ

Zabieg karboksyterapii pozwala na walkę z cellulitem w stadium od I do IV oraz z lokalnymi depozytami tłuszczu. Pod wpływem dwutlenku węgla w komórkach tłuszczowych zachodzi proces naturalnej lipozy. Komórki są rozbijane na małe cząsteczki i wydalane z organizmu w naturalny sposób. Zwiększa się również ukrwienie obszaru zabiegowego.

ROZSTĘPY I BLIZNY

Dwutlenek węgla znacznie redukuje rozstępy oraz blizny. Proces zachodzi poprzez stymulację procesu gojenia i produkcję kolagenu. Po podaniu dwutlenku węgla w tkankach robi się minimalny stan zapalny, podczas gojenia skóra zagęszcza się. Poprawia się w sposób widoczny kondycja i koloryt skóry. Badania kliniczne dowodzą, że po serii zabiegów zwiększa się ilość naczyń krwionośnych, co pozytywnie wpływa także na eliminację toksyn. Uzyskujemy redukcję rozstępów do 70%.

CIENIE I OBRZĘKI POD OCZAMI

Karboksyterapia, poprzez zwiększenie ukrwienia skóry pod oczami, pozwala na skuteczne pozbycie się cieni i obrzęków. Przypadłość ta jest spowodowana słabą cyrkulacją krwi w obrębie powieki dolnej. Dodatkowo zabieg stymuluje produkcję kolagenu poprawiając kondycje skóry.

KONDYCJA SKÓRY I ZMARSZCZKI

Stymulacja produkcji kolagenu oraz poprawa ukrwienia skóry w sposób widoczny wygładza zmarszczki. Skóra staje się bardziej napięta, poprawia się jej koloryt, zmarszczki mimiczne ulegają wyraźnemu spłyceniu. Prawidłowo wykonany zabieg jest całkowicie BEZPIECZNY, jedynie w miejscu wkłucia mogą wystąpić siniaczki.

Czym jest karboksyterapia

Karboksyterapia jest to transpidermalne podanie dwutlenku węgla w celach terapeutycznych za pomocą specjalnego urządzenia kontrolującego ciśnienie i przepływ gazu. Specjalna aparatura używana do karboksyterapii określa całkowitą ilość gazu oraz ciśnienie, z jakim będzie aplikowany. Wprowadzany jest do skóry lub tkanki podskórnej przez filtr 22 mikrometra, za pomocą igły 0,3. Pod wpływem rozchodzącego się CO2w tkankach, na powierzchni skóry można zaobserwować delikatne uwypuklenia, które po zabiegu szybko znikają.

Urządzenie do karboksyterapii

WSKAZANIA:

– cellulit
– rozstępy
– zwiotczenie skóry po ciąży i odchudzaniu
– cienie pod oczami
– zwiotczenie piersi
– lokalny nadmiar tkanki tłuszczowej

PRZECIWWSKAZANIA

– ciąża
– choroby serca
– niewydolność płucna
– niewydolność nerek