MASAŻ

Profesjonalny masaż całego ciała niczym w ekskluzywnym SPA pozwala się w pełni odprężyć i zrelaksować. Forma masażu jest dobierana w zależności od dyspozycji klientki.

 Masaż klasyczny

Masaż klasyczny jest świadomym, sprężystym odkształcaniem tkanek wywierającym wpływ na organizm człowieka. Jego celem jest zadziałanie na układ ruchu tj. mięśnie, ścięgna itd. oraz na skórę, tkankę łączną, tłuszczową i zakończenia nerwowe oraz na układ krwionośny i chłonny. Pośrednio wpływa także na narządy wewnętrzne.

 Masaż leczniczy, segmentarny

Masaż. Salon Kosmetyczny Izabeli Kapciak

Jest to masaż odruchowy, który opiera się na powiązaniach istniejących miedzy skórą, tkanką łączną, mięśniami, okostną i narządami wewnętrznymi unerwionymi przez te same odcinki rdzenia kręgowego tworząc tzw krąg czynnościowy.

Tą formę masażu wykorzystuje się dla złagodzenia sztywności, napięcia i bólu mięśni, migrenowego i napięciowego bólu głowy oraz bólu lędźwiowo-krzyżowego, może usuwać także skurcze nóg . Dodatkowe połączenie z aromaterapią czy hydroterapią skutkuje ogólnym odprężeniem i przezwyciężeniem stresu.

 Masaż relaksacyjny

Wykorzystywany jako profilaktyka stresu, nauka prawidłowego oddechu i relaksacji. Reguluje napięcie mięśniowe, normuje pracę gruczołów wydzielania wewnętrznego, podnosi gotowość do podejmowania wysiłku fizycznego. Jest wiele odmian tej formy masażu, np.:
– ajurwedyjski,
– pantai luar,
– shiatsu,
– gorącymi kamieniami, muszlami itd.
W naszym gabinecie dostępny jest masaż aromaterapeutyczny z wykorzystaniem olejków eterycznych wpływających kojąco na organizm.

 Masaż antycellulitowy

Silny masaż wspomagający walkę z cellulitem, wykonany przy użyciu specjalnych preparatów do masażu antycellulitowego.

 Masaż Bańką Chińską

Jest to bardzo skuteczna i nieinwazyjna metoda terapii antycelluitowej i odchudzającej. Daje bardzo dobre efekty przy regularnym stosowaniu. Masaż ten połączony ze stosowaniem kosmetyków czy preparatów przyspieszających spalanie tkanki tłuszczowej, powoduje że skóra staje się jędrna i elastyczna.

 Masaż wyszczuplający

Jest to odmiana masażu klasycznego. Większy nacisk na rozcieranie, ugniatanie i oklepywanie powoduje wydzielenie dużych ilości ciepła w masowanych częściach ciała i przyspieszenie przemiany materii wewnątrz komórek, a co za tym idzie szybsze spalanie nadmiaru tkanki tłuszczowej.

 Masaż limfatyczny

Profesjonalny masaż stymulujący przepływ płynów,w kosmetyce stosowany również  u osób które chcą przyspieszyć odchudzanie, zniwelować obrzęki kończyn i ujędrnić skórę.